italyada egitim tel
İtalya egitim
hoşgeldiniz

İTALYA'DA YAŞAMİtalya  Antik Roma ve Yunan dönemlerinden kalan 3000 ‘den fazla müze,kilise ve daha pek çok arkeolojik italyan mutfagimirası ile tarih tutkunları için bir  cennettir.
Diğer tarafta İschia Adası ‘nın  doğal termal kaynakları;Capri Adası ‘ nın kendine özgü romantik stili ile İtalya adaları yüzyıllardır meraklılarına ev  sahipliği yapmaktadır.
Rönesans sanat ve kültürünü İtalya şehir ve meydanlarında bugün hala yaşayabilirsiniz.
İtalya’da hafızanızdan silinemeyecek güzellikte  daha  pek çok şey bulabileceksiniz.Moda,sanat,pizza, şarap,peynir,makarna,tasarım kelimelerini duyduğumuzda ilk aklımıza gelen İtalya’ya hayran kalacaksınız.

 

İTALYAN MUTFAĞI


İTALYAN YEMEK KÜLTÜRÜ


İtalya mutfağı dünyanın en zengin ve dolayısıyla en çok tercih edilen  mutfaklarından bir tanesidir.Geleneklerine ,kültürlerine sıkı sıkı bağlı İtalyanlar için yemek yemek  seremoni gibidir,öğünler sohbetleriyle saatler sürebilir ve  iyi yemek yemeyi severler,yemek yemekten keyif alırlar.Genellikle hemen hemen her İtalyan iyi bir aşçıdır ve diğer alanlarda olduğu gibi  yaratıcılığı,zerafeti,estetik güzelliği mutfaklarına da karışmıştırlardır.
Eski kültürlerden gelen tarif ve tekniklerle zenginleşmiş İtalyan mutfağı ,Batı ve özellikle Fransız mutfağına da ilham vermiştir.
İtalya’da yiyecek,içecek ve kullanılan malzemeler her bölgeye göre farklılık gösterir.Zeytinyağ,peynirler,şaraplar,fesleğen,sarımsak,kapari,enginar,mantar gibi birçok besin İtalya mutfağında olmazsa olmaz klasiklerdendir.
İlk olarak masaya Antipasti denilen iştah açıcı,sıcak ya da soğuk servis edilen kitalyan mutfak kültürüüçük porsiyonlu lezzetler gelir .Bunlar genel olarak kurutulmuş etler,peynirler,ançüez gibi mantar,enginar gibi sebzelerdir. Prosecco adındaki İtalyan köpüklü beyaz  şarabıyla başlangıç yapılabilir.
Antipasti dediğimiz ikramlardan sonra Primo adı verilen ilk tabak gelir,bu tabak genelde çorba,makarna çeşitleri olur.Fakat bu doyurucu olduğu halde Ana Yemek değildir.Arkasından  Secondo yani ikinci tabak olarak et,balık yemekleri gelir.(Dana,domuz,tavuk,av etleri ve bölgelere göre değişen balıklar..)Contorno adı verilen bu yemeğe eşlik edecek sebze ve salata gibi yiyecekler bu sırada alınabilir.Ana yemekten sonra finalde  peynirler (formaggi) ve meyveler ve dolce dediğimiz tatlı çeşitleri yer alabilir.Yemek kahveyle bitirilebilir ve genellikle espresso tercih edilir veya yine tercihe bağlı İtalyanlara özgü dijestif içkiler  (sambuca,amaro,grappa,limoncello gibi likörler) gelebilir.

 


canly destek

Sosyal Medya


Facebook twiter

İletişim Bilgilerimiz


Ankara:Telefon: 0(312) 466 61 00
Fax: 0(312) 466 61 01
Bestekar Sk. 88/2 - 3 Tunalı Hilmi
Çankaya Ankara

ileti?im bilgileri noktalama

İstanbul:Telefon: 0(212) 293 72 00
Fax: 0(212) 293 72 12
İstiklal Caddesi, Emgen Han, 47/2
Beyoğlu , İstanbul

ileti?im bilgileri noktalama

İstanbul:Telefon: 0(216) 405 27 00
Fax: 0(216) 405 27 00
Söğütlüçeşme Caddesi, Elbek Han,
82D K:3 Kadıköy, İstanbul

student

 

 

Copyright © 2018 İtalya eğitim-italyadaegitim.com